Sedmošolci, sedmošolke,

pred nami je nov teden, z novimi nalogami.

Ponedeljek, 11. 5. 2020

7. a: V petek si prebral/-a Trdinovo Vilo, danes nadaljuješ z reševanjem nalog. Vsa navodila so v priponki.

Janez Trdina_Vila

7. b: Obravnavaš Skrivni dnevnik Jadrana Krta. Vsa navodila so v priponki.

Skrivni dnevnik Jadrana Krta

7. c: Vsa navodila za današnje delo si prejel/-a že v petek. Od tebe se pričakuje zbrano in natančo branje.

Torek, 12. 5. 2020

V tem tednu je na internetu dostopen zabaven posnetek predstave Martin Krpan v režiji Janeza Burgerja in v koprodukcijski izvedbi SNG Drama Ljubljana in Drame SNG Maribor. https://www.youtube.com/watch?v=8NjjLuRMk44&t=280s

Navodila za današnjo uro so enotna za vse razrede.
Ogledaš si posnetek predstave, pri tem pa si pozoren/-a na razlike z literarnim delom. Ugotovitve si zabeleži na list papirja, naslednji teden (po ocenjevanju) bodo sledila bolj podrobna navodila.

Sreda, 13. 5. 2020

Približujemo se ocenjevanju znanja. Ocenjevanje znanja se bo nanašalo na Klopčičevo pesem Mary se predstavi.

V priponki imaš snov današnje ure. Vsa navodila najdeš v priponki. Odgovor še danes pošlji učitelju v pregled!

Priprava na ocenjevanje znanja

Petek, 15. 5. 2020

Nadaljujemo z obravnavo Klopčičeve pesmi Mary se predstavi. Kot ste že sami uganili, je Mary izseljenka. Današnjo uro bomo namenili bolj podrobni analizi pesmi. Vsa navodila in naloge najdete v priponki. Ne pozabite poslati nalog v pregled.

Mary se predstavi